user_mobilelogo

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/17 zaczął działać Klub Malucha przy Przedszkolu Ready Steady Go.
Znajdują się w nim dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia.

Podstawą Naszej pracy u Klubiku jest opieka, która stanowi najważniejszy element w placówce. Szanujemy indywidualność każdego dziecka, dostrzegamy jego potrzeby i stwarzamy przyjazne warunki do samorealizacji. Jesteśmy cierpliwi i wyrozumiali, wyciągamy pomocną dłoń do dziecka, które oczekuje naszego wsparcia. Pragniemy odkryć i rozwinąć wszystkie predyspozycje i zdolności poznawcze do życia w zgodzie z ludźmi, przyrodą i samym sobą.

W ramach działalności Naszego Klubiku odbywają się następujące zajęcia:

• plastyczne (udoskonalanie rozpoznawania kolorów i technik plastycznych),
  • manualno-konstrukcyjne (rozwój sprawności manualnych poprzez pracę różnymi strukturami plastycznymi),
  • rytmiczno-umuzykalniające (kształcenie estetyki ruchu i rozwój wrażliwości muzycznych przygotowujących do nauki śpiewania i słuchania muzyki),
  • gimnastyczno-taneczne (rozwijanie sprawności fizycznej, kreatywności i wrażliwości artystycznej poprzez połączenie muzyki z ruchem),
  • logopedyczne (kształcenie i doskonalenie wymowy, korygowanie zaburzeń i wad),
  • literatury i czytelnictwa (zdobywanie wiedzy o świecie, kształcenie rozwoju myślenia i działania).

Kładziemy również duży nacisk na zabawę, jako typową formę działalności Naszych podopiecznych. Tutaj możemy wyszczególnić:

• zabawy swobodne (spontaniczne),
  • zabawy tematyczne (wg. zainteresowań dzieci),
  • zabawy konstrukcyjne (np. budowanie z klocków).

Wyżej wymienione zabawy usprawniają motorykę całego ciała, rozwijają wyobraźnię i pobudzają rozwój umysłowy, uczą funkcjonować w grupie społecznej.
Uczestniczymy ponadto w imprezach wewnątrz przedszkolnych, wycieczkach i różnego rodzaju formach działalności artystycznej placówki (teatrzyki, koncerty, spektakle).

Nasz dzień składa się z kliku etapów tj.:

• schodzenie się dzieci,
  • zabawy swobodne,
  • zajęcia dydaktyczne,
  • posiłki (doskonalenie nawyków jedzenia, posługiwania się sztućcami),
  • zabiegi higieniczne (mycie rąk, zębów),
  • leżakowanie (samodzielne zasypianie, próby rozbierania i ubierania się).

Posiadamy bogato wyposażoną salę w zabawki i pomoce dydaktyczne oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Staramy się o miłą, przyjazną oraz życzliwą atmosferę.

Priorytetem jest dla nas uśmiech dziecka!